Komentáře

O nás

Historie Spolku přátel letiště manušice sahá do roku 1998. V tuto dobu se zakládající jádro modelářů bylo nuceno přesunout z letiště Ramš. Výběr padl právě na plochu v obci Manušice, vzdálenou jen pár kilometrů od České Lípy. Plocha zdejšího bývalého letiště se nacházela v dezolátním stavu, společnými silami modelářů se jí podařilo zkultivovat až do současné podoby, kdy se můžeme pochlubit „golfovým“ trávníkem ohromných rozměrů. Plocha je udržována na pravidelných brigádách Spolku pomocí válcování a v sezonně je každý týden sekána traktůrkovou sekačkou, která je společným vlastnictvím členů spolku.

Od doby svého založení, až do současnosti prošel Spolek přátel letiště Manušice řadou změn, jeho členskými řadami prošlo mnoho lidí – chvilkových nadšenců, srdcařů, juniorů, republikově i mezinárodně úspěšných pilotů. Letová plocha byla dějištěm mnoha velkých i menších leteckých dnů, setkání i dalších akcí. Její hlavní využití ale tkví ve chvílích, kdy si sem přijíždí piloti – gentlemani odpočinout a relaxovat. K tomuto Spolek přátel letiště Manušice po celou dobu vytváří ty nejlepší podmínky.

Kudy se k nám dostanete?

Na silnici č. 9 ve směru z České Lípy do Nového boru odbočíte u restaurace U Zlatého buřtu vlevo, naproti restauraci se nachází čerpací stanice, křižovatka se nedá minout. Odtud je to jen 2 km k letišti, projede se skrz obec Častolovice až ke křižovatce, kde se vydáte vpravo do kopce, na jehož horizontu se nachází další odbočka, zahnete vlevo – na cestu vedoucí přímo k letišti.

Viz. mapy níže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat