Komentáře

Letový řád

S ohledem na narůstající nešvary na modelářském letišti v Manušicích, na nemalé finanční prostředky a pracovní úsilí vynaložené na zajištění provozu letiště, dovoluje si „Spolek přátel letiště Manušice“ vydat tato pravidla pro hosty a návštěvníky – modeláře (piloty) tohoto soukromého pozemku.

 • Hostem (dále jen H) je modelář (pilot), který byl výslovně pozván některým z členů spolku přátel letiště Manušice.
 • Návštěvníkem – modelářem,pilotem (dále jen N) je osoba členům spolku známá či neznámá, ale žádným z členů spolku na letiště nepozvaná, která má zájem o létání.
 • Bez doprovodu některého z členů spolku je vstup na pozemek jak H tak N zakázán!
 • H či N se vždy na letiště dostaví spolu s některým z členů spolku nebo vyčkají jeho příchodu. N se ihned po příchodu hlásí u řídícího létání – člena spolku s dotazem na možnost létání!
 • Členové spolku mají vždy přednost uskutečnit lety před H i N, i v případě, že je vysloven souhlas s užíváním letiště!
 • H i N je povinen oznámit každému z účastníků leteckého provozu kanál(y) svého vysílače a zároveň má právo, aby i ostatní účastníci sdělili své kanály
 • H a N mají povinnost se seznámit u člena spolku s pravidly bezpečného provozu, s letovou zónou a tyto pravidla bezpodmínečně dodržovat!
 • V případě, že je již zahájen let některého z účastníků(pilotů) je zakázáno zapínat vysílač(e) a startovat spalovací motory pokud nedošlo k dohodě dvou či více pilotů o společném létání nebo o možnosti přípravy k letu a to až do ukončení letu účastníka(pilota) a jeho hlasitému souhlasu s ukončením letu
 • Po ukončení letu má každý povinnost opustit letovou plochu v co nejkratší době a oznámit vypnutí vysílače!

Všichni přítomni na letišti, tedy nejen členové, ale zejména H + N jsou povinni striktně dodržovat letový řád, zejména bez kompromisů nelétat nad vozidly, obydlím, silnicí, atd. Porušení může vést k okamžitému přerušení létání a vykázání z RC letiště.

Těmito pravidly „spolek přátel“ rozhodně nechce odradit kohokoliv z modelářů od užívání modelářského letiště, pouze se snaží zdůraznit všeobecně známá pravidla provozování leteckých modelů na letištích. Má-li kdokoliv zájem stát se členem spolku přátel letiště Manušice a využívat pravidelně letiště k provozování svých leteckých modelů, nechť se obrátí na kteréhokoliv stávajícího člena o poskytnutí nezbytných informací o podmínkách vstupu. Zpravidla se vážný zájemce stane tzv. uchazečem, který 1 rok (celou sezonu) užívá letiště a má práva stejná jako ostatní členové. Za tuto sezonu, která je zcela zdarma, má uchazeč možnost poznat zvyklosti letiště, a seznámit se navzájem s ostatními členy. Pokud se bude chtít stát právoplatným členem, bude hlasováno. V případě kladného přijetí ostatními členy je uchazeč povinen uhradit vstupní poplatek.

1 komentář u Letový řád

 • Dobrý den,
  nejsem modelářem ani pilotem. V blízké době se hodlám více zabydlet u Horní Libchavy, pouze jsem trochu rozporuplná z plánované silnice, která má být obchvatem České Lípy (ČL – Nový Bor).
  Bližší info zde: http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/9A28DBB62F101369C12576C600357127/$file/S9-novybor-libchava.pdf

  Dle mapy to vypadá, že Vaše letiště se nachází na místě plánované stavby. Proto se Vás chci optat, zda o tomto stavebním záměru víte?
  Město Česká Lípa chce změnit územní plán (možná již tak provedlo), aby mohlo být vydáno územní rozhodnutí v srpnu tohoto roku (dle infoletáku – web odkaz).

  Prosím informujte mě, zda již podnikáte nějaké kroky, abych se případně mohla připojit.
  Předem mockrát děkuji a přeji krásný den.
  S pozdravem Martina Krátká

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat